Mozilla Firefox 3.6.4 sürümü ile birlikte karşımıza çıkmaya başlayan The Adobe Flash Plugin Has Crashed hatası'nın çözümünü bu konuda sizlere vermeye çalıştım. Özellikle Facebook oyunlarından FarmVille ve Mafia Wars oynarken bu hatayı almak kullanıcının canını oldukça sıkıyor.Çözüm 1 : Flash'ı Güncelleyin

Adobe Flash Player'in son versiyonu bu hatayı almanıza engel olabilir. Mozilla Plugin Check bağlantısını kullanarak Firefox'ta kullandığınız eklentilerin güncel olup olmadığını kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Çözüm 2 : Flash Player Time Out Süresini Artırın

Flash Player Time Out süresini artırarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

1) Tarayıcınızınz adres satırına about:config yazın ve enter tuşuna basın. 
Bu işlemi yaptıktan sonra Dikkat işareti ile birlikte Garanti Kapsamından Çıkabilirsiniz! şeklide bir uyarı alacaksınız. Söz veriyorum, dikkatli olacağım! butonuna basarak devam ediyoruz.

2) Karşınıza bir liste gelecek ve en üstte Süzgeç bölümü olacak. Süzgeç bölümüne dom.ipc.plugins.timeoutSecs yazın. Listede sadece aradığımız parametre olan dom.ipc.plugins.timeoutSecs kalacak. Bu parametrenin üstüne çift tıklayın ve 10 olan değeri 30 yapın. Bu işlemlerden sonra bir daha The Adobe Flash Plugin Has Crashed hatasını bir daha almayacaksınız.

İyi sörfler :)

0 yorum